לחיפוש באינדקס התכשירים המלא שלנו

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ איתנו?

חיפוש מוצר באתר

סרה טראפ – הפתרון האולטימטיבי להנות מפרי עץ איכותי ומושלם

הפירות על העץ נרקבים? נושרים?

סרה טראפ – הפתרון האולטימטיבי להנות מפרי עץ איכותי ומושלם

מלכודת אורגנית למשיכה ולכידה של זבוב הפירות הים תיכוני

סרה טראפ הינה מלכודת ללכידת זבוב הפירות הים תיכוני, המהווה מזיק ראשי לפירות על העץ. מלכודת סרה-טראפ נועדה להפחית את אוכלוסיית בוגרי זבוב הפירות הים תיכוני בעצי פרי, ומשתלבת במכלול האמצעים להפחתת הנזק מזבוב זה.

סרה-טראפ הוא מוצר אורגני, תוצר של מיחזור חומרי טבע שאינו מזהם את הסביבה לחלוטין. חומר המשיכה מוכן לשימוש ללא צורך בתוספים אחרים ואינו מכיל כל חומר הדברה. המוצר אינו מזהם את הפירות ואינו משאיר שאריות על הפירות החומר אינו פוגע בפרוקי רגליים (חרקים ועכבישים) מועילים.

המלכודת מכילה חומר משיכה ביולוגי יעיל ביותר, ועובדת על עקרון "משוך וקטול". הזבוב נמשך לנוזל המשיכה הנמצא בתוך המלכודת, המושך בצורה חזקה מאוד את זבוב הפירות הים תיכוני. הזבוב נמשך למלכודת, נכנס לתוכה,וטובע בנוזל המשיכה.

חומר המשיכה מכיל תוצר פרוק של חלבונים שמוצאם מבעלי חיים. פעילותו הייחודית מושגת על ידי התנדפותו באוויר בכל אזור הגינה הביתית. הזבובים הבוגרים ובמיוחד הנקבות נמשכים לחומר שבמלכודת. הזבוב נכנס פנימה דרך החורים ואינו מסוגל לצאת. לאחר יום או יומיים של תעופה בתוך המלכודת מתעייף הזבוב וטובע בתוך נוזל המשיכה.

התוצאה היא שהמלכודת מפחיתה משמעותית את מספר הפירות הפגועים על העץ והפרי נקטף ללא נזק, ללא ריקבון, יפה וטוב למאכל.

היעילות בסרה טראפ מוכחת והיא נמצאת כיום בשימוש נרחב בחקלאות ובגינות פרטיות במגוון עצי פרי כגון: הדרים, אפרסמון, מנגו, רימון, משמש, שזיף, נקטרינה, אפרסק, תפוח, אגס, גפן ועוד ומאושרת לשימוש בגידולים אורגניים.

המלכודת נוחה ומוכנה לשימוש מיידי. כל שצריך לעשות הוא להסיר את המדבקה בחלקה העליון של הבקבוק ולחשוף את החורים. מיד עם חשיפת הפתחים יוצא ריח הפירומון המושך את נקבות הזבוב ומאותו רגע ואילך, די לזבובי פירות ים תיכוניים!

לגבי אופן השימוש רצוי לפזר ולהתקין את המלכודות בגינה לפחות 30 ימים לפני תחילת המשיכה של המזיק לפרי במינים השונים וזאת כדי לשמור על אוכלוסיות נמוכות של זבוב בחלקה. מלכודת אחת מתאים ל – 100 מ"ר. כמות הנוזל במלכודת יחידה הינה 600 סמ"ק. רצוי לתלות את המלכודת בגובה של 1.5 עד2  מטר מעל פני הקרקע על אחד מהענפים הפנימיים של העץ, באזור מוצל (כדי להפחית אידוי). לקראת התאדות מלאה של הנוזל, החלף במלכודת חדשה. נתון זה משתנה בהתאם לערכי ההתאדות באזורים השונים.

רצוי לעקוב אחר פעילות המלכודת ולוודא את תקינותה לאורך זמן. מלכודת תקינה מותנית בהימצאותה של נוזל המשיכה במלכודת. עפ"י הניסיון המעשי, נוזל המשיכה מחזיק לפרק זמן של 2–4 חודשים, בהתאם לתנאי מזג אוויר (טמפ’ ולחות) ולמיקום המלכודת על העץ. באזורים החמים והיבשים מומלץ לבדוק את מצב הנוזל במלכודות כבר 30  יום לאחר ההתקנה וזאת עקב שיעור האידוי הרב.

Agronews

עיתון מקצועי וחדשות עדכניות