חיפוש מוצר

ראשי
סוג מוצר
גידול
מוצר
טקסט חופשי
אגרו מעל טיקר

אגרוניוז 1.1.15 גיליון מס' 11

גדות אגרוניוז
גיליון מספר 11 1.1.15

 

שלום, 

בפתחה של שנת 2015 אנחנו מתכבדים לשלוח לך גיליון נוסף של אגרוניוז, מבית גדות אגרו.


גיליון זה מתפרסם בתקופה של חששות ואי ודאות גדולים לעוסקים בחקלאות ובפרט ליצואנים שביננו.
עונת יצוא נוספת מסתמנת כעונה קשה ומורכבת ומחייבת היערכות יצירתית במיוחד,

נחמה פורתא אנחנו מוצאים בעובדה שלפחות מזג האויר מאיר לנו פנים לעת עתה.

שולחן חיינו ניצב על ארבע רגליים: בריאות, משפחה, חברים ופרנסה, כאשר רגל אחת ניזוקה חשוב שבעתיים לשמור על שלמותן של הרגליים האחרות.

בגיליון זה שלושה מאמרים: הראשון, מאת דובי רז, מחב' נטפים, עוסק ב"כמיגציה" כלומר, יישום כימיקאלים באמצעות מערכת ההשקייה. הכרה של אופן זרימת המים במערכות ההשקייה ודרך היישום המיטבית של חומרי הדברה באמצעותם יכולה להיות מכרעת לפעילות התכשיר.
במאמר השני נביא בפניך פרטים על אחד מהירקות השכיחים והאהובים במטבחנו: הגזר.
במאמר השלישי בחרנו להביא לידיעתך מידע על חברת Agrofim, חברת בת של גדות אגרו ועל פעילותה בתחום בניית חממות ומבנים ברמה הגבוהה ביותר לחקלאות.

אנו מנצלים במה זו כדי להזמינך
לבקר אותנו ביום הפתוח של מו"פ ערבה,

שיתקיים בחוות הנסיונות "יאיר" שליד מושב חצבה,
בביתן מס' A62-65
בין התאריכים 28-29 בינואר 2015,

השנה נציין 50 שנה לשותפות הדרך עם חברת Du Pont.

קריאה מהנה,

הגזר

הגזר משתייך למשפחת הסוככים (UMBELLIFERAE) הכוללת גם ירקות ותבלינים, כגון כרפס, פטרוסיליה, שומר וכוסברה. גזר הוא ירק שורשי, אשר מאופיין בצבעו הנע בין כתום עז ללבן וכן, במרקמו הקשה והפריך ובערכו התזונתי הרב.
הצמח הוא בדרך כלל דו-שנתי. בעונת הגידול הראשונה הוא מפתח עלים ואשרוש. כאשר האשרוש מפותח דיו והצמח מקבל בחורף מנת קור מתפתח בעונה השנייה הגבעול, שצומח לגובה ניכר. כאשר הגבעול מסתעף הוא מוציא ענפים צדדיים. הענפים מסתיימים בתפרחת דמוית סוכך. הזרעים נשארים בפרי היבש, המכיל זרע אחד בכל פרי. הזרעים מכילים שמן אתרי, המעניק להם את ריחם הייחודי.
מקורותיהם של אבותיו הפראיים של הגזר ככל הנראה באפגניסטן שהיא עדיין המרכז לסוגים השונים של הגזר.

המשך לקרוא עוד >>
חב' אגרו-פים (Agrofim)

הנה משהו שלא ידעת עלינו: גדות אגרו היא גם הבעלים (הגאים) של חברת Agrofim, חברה הממוקמת בפולין, סלובקיה וצ'כיה ומתמחה בהקמת חממות רגילות ומיוחדות ברמה גבוהה ביותר.
Agrofim עוסקת בתכנון והקמה מא' ועד ת' של מבנים לחקלאות: חממות לייצור שתילים, חממות גידול למטרות שונות ומגוונות, חממות גידול דגים וגולת הכותרת - פיטוטרונים וחממות מחקר.

 

Agrofim מתמחה במציאת פתרונות לצרכים המורכבים ביותר של לקוחותיה תוך עמידה במסגרות תקציביות שונות, כל פרוייקט גדול כקטן הוא ייחודי והאפשרויות בלתי מוגבלות.

 

המשך לקרוא עוד >>
כמיגציה

כמיגציה (בלועזית chemigation) היא יישום כימיקלים במי ההשקיה, כחלופה לריסוס שהינה ידידותית לסביבה ובעלת יתרון כלכלי.

כמיגציה בהמטרה תפזר את החומר על עלוות הצמחים והקרקע ולכן מתאימה לשימוש בחומרים הנספגים דרך העלים  או חומרים שצריכים לצפות את העלים.
כמיגציה בטפטוף מחדירה את החומר ישירות לקרקע באזור בית השורשים של הצמח ולכן מתאימה לשימוש בחומרים סיסטמיים הנקלטים ע"י שורשי הצמחים או חומרים שמקום פעולתם בקרקע (למשל נמטיצידים).

 

ניתן ליישם באמצעות מערכת ההשקיה קוטלי חרקים כגון עמיסטר, קונפידור ו-וורימרק, קוטלי נמטודות כדוגמת ווידט, מווסתי צמיחה כגון אתרל ומדבקים ביולוגיים כגון נמטודות מועילות, מיקוריזה, ופטריות קוטלות חרקים.

 

המשך לקרוא עוד >>

אגרוניוז - להצעות ותגובות כתוב ל:
agronews@gadotagro.com
נשמח לקבל פידבקים ורעיונות לעיתונים הבאים
אתר גדות אגרו, קידרון, ת.ד. 555, קידרון 70795
טל. 09-9611111 פקס. 09-9611120
www.gadotagro.com
גדות אגרו מתחייבת שלא להעביר שום פרט לגורם כלשהו. בכל עת ניתן להסיר את שמך מרשימת התפוצה.
להסרה מהרשימה לחץ כאן >>
ט.ל.ח - אין לראות במסמך זה המלצה לשימוש בכל חומר שהוא, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע של גדות אגרו לפני כל שימוש בחומרים לחקלאות
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד