חיפוש מוצר

ראשי
סוג מוצר
גידול
מוצר
טקסט חופשי
אגרו מעל טיקר

אגרוניוז 2.4.14 גיליון מס' 10

גדות אגרוניוז
גיליון מספר 10 3.4.14
שלום

"אם יבשו שלוליות
ואם פרחו הפרדסים,
אם ירשו נוריות
את מקומם של נרקיסים,
זה סימן שאביב
כבר מטייל על הכבישים
וחלון יש לפתוח
ולסלק את התריסים "

 

בפתח חג הפסח אנחנו שמחים לשלוח לך גיליון נוסף של אגרוניוז מבית גדות אגרו.


חורף מורכב חלף עלינו והשפעותיו על תנובת השדות והמטעים עוד לא לגמרי ברורה, האם זהו אירוע חד-פעמי? האם הוא עוד תסמין לשינויים מרחיקי לכת באקלים העולמי? ימים יגידו.
נקווה כי האביב והקיץ שאחריו יהיו נוחים ומתונים.

 

בגיליון זה שלושה מאמרים:
הראשון עוסק בחיידקים סמביונטים לחרקים ובקשר שלהם לתחום הגנת הצומח, נושא שנחשפנו אליו לא מזמן בהרצאתה של דר' עינת צחורי-פיין במכון וולקני.
השני עוסק בניסוי על השפעת השימוש בתכשיר סופרלון (המכיל ג'יברלין 4 ו-7 בשילוב עם בנזילאדנין) על מחלת הכתם השחור באפרסמון, ניסוי שבוצע ע"י דר' דוד (דדי) עזרא ופרופ' דני שטיינברג.
המאמר השלישי הינו המשך לעבודה מוקדמת יותר על השפעת זריעת תירס בעומד גבוה על כמות ואיכות היבול.

 

אנחנו שמחים ומתרגשים לקראת התאריך ה- 15.5.14...
מה יקרה בתאריך זה? השקת הוורימרק.
מה בתוכנית? האגרונום שלנו באיזורך ישמח מאד להעביר לך פרטים נוספים.

 

קריאה מהנה,
חג שמח ואביבי לך ולכל בני משפחתך.

זרעים
השפעת שיעור הזריעה על יכולת ייצור חומר יבש בתירס לתחמיץ

כהמשך לכתבה על זריעת תירס בעומד גבוה שהצגנו כאן בעבר, ועל רקע שנת המים הקשה שחווים החקלאים, אנו מציגים ניסוי שנערך בעונה הקודמת ובו נבדק תירס בעומד גבוה בארבע שורות זריעה. התוצאות כפי שמוצגות ע"י יואב גולן, מדריך שה"מ באזור עמק חפר (שעל בסיס עבודת המאסטר שלו התחלנו את הבדיקות בזריעת 4 שורות עוד לפני 3 שנים), מראות שניתן לנצל את שטח הייצור להפקת יבול גבוה יותר מהמקובל ע"י אימוץ השיטה, ועל אחת כמה וכמה על רקע המחסור החמור במים השנה, ניתן להפיק יבול גבוה יותר מכל קוב מים. נדגיש שיש צורך להוסיף וללמוד את יתרונות וחסרונות השיטה, וכרגע ההמלצה היא לבחון את הדברים בהשקיה בקו-נוע על מנת למזער אי וודאויות כלכליות. גדות אגרו משווקת את זני התירס האיכותיים של חברת פיוניר, מעניקה תמיכה מקצועית ומקדמת חדשנות בתחום, על מנת שניתן יהיה להפיק את המירב מהגידול.

המשך לקרוא עוד >>
השפעת התכשיר סופרלון על מחלת הכתם השחור בפירות אפרסמון
מחלת הכתם השחור פוגעת בפירות אפרסמון במטע ומתפתחת גם באחסון שלאחר קטיף. המחלה והופעתה במטע תוארה ונחקרה על ידי ד"ר יעקב פנקס, והופעתה באחסון נחקרה על ידי פרופ' דב פרוסקי. במטע המחלה מאופיינת כאמור בכתמים שחורים המרוכזים באזור שמתחת ומצדי עלי הגביע העוטפים את הפרי. באחסון היא מאופיינת בנקודות ובאזורים שחורים המתפתחים לרקבונות יבשים. התפתחות כתמי המחלה במהלך האחסון איטית ועלולה להימשך שבועות וחודשים.
מאז תוארה המחלה בארץ, משנות השמונים ועד היום, לא נמצאה תשובה מספקת להתמודדות מולה במטע ונראה כי היא הולכת ומתעצמת עם השנים.
המשך לקרוא עוד >>
הפרח הקטוף

הדברה מבוססת-סמביונטים –

שיטה חדשנית להדברת פגעים בחקלאות וברפואה

הדברה מבוססת-סמביונטים מוגדרת כשימוש בסמביונטים להדברת מזיקים ומניעת העברת מחלות על ידם. בשיטה זו ניתן להשתמש בסימביונט עצמו או להנדסו מבחינה גנטית כך שישפיע רק על מחולל המחלה השוכן בגוף החרק. הדברה כזו היא סלקטיבית יותר ובעלת פחות תופעות לוואי בהשוואה לשימוש בתכשירי הדברה אחרים. למרות שהדברה מבוססת-סמביונטים היא תחום הנמצא ברובו עדיין בשלבי התפתחות ראשוניים, והדוגמאות ליישומה האפשרי נמצאות בעיקר בשלבי מחקר שונים, הרבה מהן נראות מבטיחות ואחת אף הגיעה לשלבי יישום.
חיידקים תוך-תאיים נמצאים ביחסי גומלין עם קבוצות חרקים רבות, הניזונות ממגוון רחב של מקורות מזון, והם משפיעים על הפונדקאי באופן שיגביר את השרדותם והפצתם שלהם.
המשך לקרוא עוד >>
אגרוניוז - להצעות ותגובות כתוב ל:
agronews@gadotagro.com
נשמח לקבל פידבקים ורעיונות לעיתונים הבאים
אתר גדות אגרו, קידרון, ת.ד. 555, קידרון 70795
טל. 09-9611111 פקס. 09-9611120
www.gadotagro.com
גדות אגרו מתחייבת שלא להעביר שום פרט לגורם כלשהו. בכל עת ניתן להסיר את שמך מרשימת התפוצה.
להסרה מהרשימה לחץ כאן >>
ט.ל.ח - אין לראות במסמך זה המלצה לשימוש בכל חומר שהוא, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע של גדות אגרו לפני כל שימוש בחומרים לחקלאות
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד