חיפוש מוצר

ראשי
סוג מוצר
גידול
מוצר
טקסט חופשי
אגרו מעל טיקר

אגרוניוז 19.12.13 גליון מס' 9

גדות אגרוניוז
גיליון מספר 9 19.12.13
שלום

אמנם הוא הגיע באיחור אבל כשהגיע "עשה כניסה" כמו שרק הוא - הגשם, יודע. כעת, כשהסופה שככה והשלגים נמסים לאיטם אנו מתפנים לחזור לענייני השיגרה. אנו מקווים כי גיליון מס' 9 של אגרוניוז מוצא אותך במקום יבש וחמים ובלי נזקים משמעותיים, נקווה גם כי בהמשך החורף ניזכה לגשמי ברכה רבים אך מתונים ורגועים.

 

ננצל הזדמנות זו להזמינך לבקר אותנו בביתן גדות-אגרו מס' A62-65, ביום הפתוח של מו"פ ערבה, שיתקיים בחוות הנסיונות "יאיר" שליד מושב חצבה, בתאריכים 15-16 לינואר 2014, ט"ו בשבט .

 

ומה בגיליון?

בחלקו הראשון  , מאמר שנכתב בשנת 1919 ע"י ברוך בן-עזר (ראב) והתגלגל לפיתחנו הודות לפרופ' משה בר-יוסף. ברוך בן-עזר נולד וגדל בפתח-תקווה בסוף שנות השמונים של המאה ה- 19. תקצר היריעה כאן מלתאר את מסכת חייו המרתקת: עבודתו רבת השנים עם אהרון אהרונסון וקשריו עם אנשי מחתרת ניל"י, פעילותו ב"יישוב האזרחי", בהסתדרות "בני בנימין" של בני המושבות ובהתאחדות האיכרים וחלקו בהגנה על פתח-תקווה במאורעות 1921. ברוך בן-עזר עסק כל חייו בתחומי החקלאות ובעיקר הפרדסנות, בהם קנה לעצמו שם וידע נרחבים ביותר, בין היתר גילה זן של תפוזי שמוטי "דם", לו נתן את השם "שרה" לזיכרה של שרה אהרונסון.

אחיינו, הסופר, המחזאי, המשורר, העורך, הפובליציסט והביוגרף אהוד בן-עזר, פרסם את המאמר הזה בעיתונו האינטרנטי: "חדשות בן עזר - מכתב עיתי לֵיילִי חינם מאת סופר נידח". אנחנו מביאים בפניך את המאמר ומקווים שהוא יהלך עליך קסם כפי שהילך עלינו.

 

בחלק השני  אנו פורעים חוב ישן ומביאים בפניך מידע ורשמים שהביאו עימם אנשי השדה שלנו, איתי רבינוביץ ויגאל סלונים מסדנה לטיפולי זרעים שהתקיימה בקיץ האחרון בשוויץ ע"י חב' סינג'נטה.

 

החלק השלישי  נכתב בעצב רב. ב- 3.12.13 הלך לעולמו באופן פתאומי שכננו ועמיתנו שי כיתאין. בגיליון מופיעה רשימת זיכרון שנכתבה ע"י חברו הטוב, יגאל סלונים, עובד גדות אגרו.

 

קריאה נעימה.  

זרעים
האבטיח 

פרי האבטיחים כידוע הוא ירוק ועגול ולפעמים גם פחות או יותר מאורך, שייך הוא למשפחת הקורקובידציה, מקורי הוא בארצנו ובמצרים, ובהיות אבותינו במידבר זכרו אז את האבטיחים של מצרים מפני שהמסכנים לא טעמו עדיין את אבטיחי ארצנו שבסביבות המושבה חדרה וואדי אל חורט, שהם עולים בהרבה על אבטיחי מצרים בטוב טעמם ובמתיקותם.

המשך לקרוא עוד >>
 
שי כיתאין
המשך לקרוא עוד >>
 
מה חדש בשטח  
סדנה לטיפולי זרעים 
עיתון שיביא לך חדשות, עידכונים ומידע על המתרחש בעולם החקלאות מידע לאנשי מקצוע-לחקלאים מהשטח מי אנחנו? אותם מומחים שחקלאים מכירים כבר למעלה מ-50 שנה בחברות אחים מילצין ומרחב אגרו החל מיוני 2010 אנחנו נמצאים תחת החטיבה החקלאית של חברת "גדות" ונקראים "גדות אגרו"  
המשך לקרוא עוד >>
פיתוח תכשיר חדש לעיטוי זרעים אורך כ– 8–10 שנים. שיעור ההצלחה של מולקולה משלב גילוייה ועד לשלב המסחרי הוא פחות מאחוז, למעשה 1-3 מולקולות מגיעות לשלב היתכנות מסחרית מתוך 1,000 שעברו מיון ראשוני.  
אגרוניוז - להצעות ותגובות כתוב ל:
agronews@gadotagro.com
נשמח לקבל פידבקים ורעיונות לעיתונים הבאים
אבא אבן 10 ת.ד 12100, הרצליה 46733
טל. 09-9611111 פקס. 09-9611120
www.gadotagro.com
גדות אגרו מתחייבת שלא להעביר שום פרט לגורם כלשהו. בכל עת ניתן להסיר את שמך מרשימת התפוצה.
להסרה מהרשימה לחץ כאן >>
ט.ל.ח - אין לראות במסמך זה המלצה לשימוש בכל חומר שהוא, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע של גדות אגרו לפני כל שימוש בחומרים לחקלאות
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד