חיפוש מוצר

ראשי
סוג מוצר
גידול
מוצר
טקסט חופשי
אגרו מעל טיקר

אגרוניוז 25.7.13 גליון מס' 8

גדות אגרוניוז
גיליון מספר 8 25.7.13
 
שלום 

אנחנו שמחים להציג בפניך את גיליון אגרוניוז השמיני של גדות-אגרו:


"כי ה' אלוהיך מביאך אל ארץ טובה, ארץ נחלי מים עיינות ותהומות יוצאים בבקעה ובהר. ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון, ארץ זית שמן ודבש. ארץ אשר לא במסכנות תאכל בה לחם, לא תחסר כל בה".     דברים ח, ז-ט .


אנו מצויים כעת בעיצומו של הקיץ, תקופת הקצירים הסתיימה זה מכבר והשדות נחים להם בוהקים בלהט השמש. לצופה מהצד נדמה כי זו תקופת רגיעה ומנוחה אך ההכנות לעונה הקרובה בעיצומן: במכוני הזרעים כבר עוטים את הזרעים, במשתלות כבר מכינים את שתילי הירקות, והמגדלים  חורשים את השדות ומכינים את החממות לשתילות הקרבות וכמובן, הרימונים, התאנים, הגפן והזיתים בשיא עונתם.


ובגדות אגרו? גם אנחנו לא שוקטים על השמרים,
השקנו לאחרונה את ה"אול קליר אקסטרה", תכשיר יעודי לניקוי מרססים מבית Du-Pont.
בסוף חודש מאי אירחנו בישראל משלחת של מגדלי תפוחי אדמה הולנדים המשתייכים לקוופרטיב Agrico, אנו מביאים בגיליון זה את פרטי הביקור.
בראשית חודש יולי נסעה משלחת של מגדלים ומדריכי פלחה כאורחי גדות-אגרו וחברת סינג'נטה לקורס הדרכה בנושא עיטוי זרעים שהתקיים בשוויץ. פרטים נוספים על הקורס, בגליון הבא שלנו.


בגיליון אגרוניוז זה אנו נפרדים מאורי זהבי שסיים בפברואר השנה 38 שנות עבודה בגדות אגרו וב"אחים מילצ'ן" , 27  מתוכן כמנהל מחלקת הזרעים של החברה.
בנוסף, נביא בפניך בגיליון זה סקירה כוללת על תכשירי גופרית והשימוש בהם בחקלאות.

 

קריאה נעימה.


זרעים

 

ביקור מגדלי זרעי תפו"א

של חברת אגריקו בישראל

חברת אגריקו הינה קואופרטיב של חקלאים הולנדים אשר כוללת גם חברת טיפוח זני תפו"א. לאגריקו (בדומה ל-  HZPC ההולנדית) נתח שוק עולמי גדול מאד של מעל 30%.
גדות אגרו מייצגת בישראל את חברת אגריקו, על מנת לשפר את ההיכרות של המגדלים עם תנאי הגידול והשוק הישראלי, אורגן סיור של 22 מגדלי תפו"א הולנדים בארץ.

המשך לקרוא עוד >>

 

פרידה מאורי זהבי

בתחילת השנה נפרדנו מאורי זהבי מנהל מחלקת הזרעים, לאחר 38 שנות עבודה בחברה, 25 שנים מתוכן כמייסד ומנהל מחלקת הזרעים.

אורי שם את הדגש על הצד המקצועי של העבודה, ודאג תמיד להדריך, ללמד ולתת דוגמא אישית בביצוע ניסיונות ובחינת זנים, כמו גם בהלכות החיים.
המשך לקרוא עוד >>
מה חדש בשטח

 

שימוש בתכשירי גופרית
בחקלאות בישראל 

גופרית (sulfur, sulphur) ידועה לאנושות כמעט משחר בריאתה. כבר לפני 3000 שנה השתמשו בגופרית במשחות נגד מחלות בבני אדם.   לפני מאות שנים, עוד לפני גילוי פטריות שמחוללות מחלות בצמחים, פיתחו תכשירי גופרית למניעת חלק ממחלות אלו, בעיקר קמחונות.

המשך לקרוא עוד >>

כידוע, משמשת הגופרית בעיקר להדברת קמחונות בגד"ש, בירקות, בפרחים ובעצי פרי, אך יש לה פעילות מסויימת גם על חלדונות, גרב בתפוחים ועוד.
נוסף לכך, משמשת הגופרית כאקריציד, בעיקר של אקריות ממשפחת אקריות העפצים,      כגון: אקרית החלודה של ההדר, אקרית החלודה של העגבניה, אקרית החטטים של הזית ועוד. כמו כן יש לה פעילות מסויימת על אקריות ממשפחת האקריות האדומות

אגרוניוז - להצעות ותגובות כתוב ל:
agronews@gadotagro.com
נשמח לקבל פידבקים ורעיונות לעיתונים הבאים
אבא אבן 10 ת.ד 12100, הרצליה 46733
טל. 09-9611111 פקס. 09-9611120
www.gadotagro.com
גדות אגרו מתחייבת שלא להעביר שום פרט לגורם כלשהו. בכל עת ניתן להסיר את שמך מרשימת התפוצה.
להסרה מהרשימה לחץ כאן >>
ט.ל.ח - אין לראות במסמך זה המלצה לשימוש בכל חומר שהוא, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע של גדות אגרו לפני כל שימוש בחומרים לחקלאות
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד