חיפוש מוצר

ראשי
סוג מוצר
גידול
מוצר
טקסט חופשי
אגרו מעל טיקר

אגרו ניוז 1.4.12 - גליון מס' 5

גדות אגרוניוז
גיליון מספר 5 1.4.12
שלום,

מכורה שלי, ארץ נוי אביונה,
למלכה אין בית, למלך אין כתר.
רק שבעה ימים חגים בשנה
ועמל ורעב כל היתר.
אך שבעה ימים הנרות ברוכים
ושבעה ימים שולחנות ערוכים,
ושבעה ימים הלבבות פתוחים...

 

הגיליון החמישי של אגרוניוז יוצא ערב חג הפסח הוא חג האביב. בורכנו השנה בחורף גשום וקר, גשמי ברכה ירדו ומילאו את מאגרינו מים ואת ליבנו תקווה. החורף מפנה את מקומו בימים אלו לאביב החמים, באויר ישנן תחושות של ניקיון והתחדשות, של פריחה ושל שפע וברוח חגיגית זו נאחל לך ולבאי ביתך חג אביב שמח וכשר.

 

בראשית חודש פברואר השתתפנו ביום הפתוח של תחנת המחקר חוות יאיר שליד מושב חצבה. ביום הפתוח הצגנו בחדר הפרחים מבחר פיתוחים שלנו בתחום המזון לפרח הקטוף, הצגנו את זן המלפפון החדש מטיפוס קורנישון, אשר העלה גל של נוסטלגיה בלבבות מבקרים ממוצא רוסי והשקנו את מלכודת הסרה-טרפ המיועדת למשקי הבית, מוצר אשר מבקרים רבים וערוצי התקשורת גילו בו עניין.
בסוף חודש פברואר השקנו את התכשיר קורגן לשימוש בעצי פרי בכנס בקיבוץ כפר-בלום, במהלך חודשים אלו השתתפנו גם בתערוכת הגינון בבנייני האומה בירושלים ובתערוכות בארה"ב, קניה ופולין.

 

בגיליון מס' 5 של אגרוניוז שלושה מאמרים, לכולם חשיבות לעונה זו של השנה: מאמר על הדברה משולבת בכרמי יין, כתבה על הקשר בין צפיפות הזריעה ליבול בתירס, וכתבה על מלכודות סרה טראפ לשימוש בגינות ביתיות.
אנו מקווים כי כתבות אלו יעניינו אותך, קריאה מהנה.

 

זרעים

 

תירס - עומד גבוה

המאמץ להעלות את היבול הנקצר בתירס המיועד לגרעינים ולמספוא יכול להיעשות בחיפוש זנים חדשים עתירי יבול וכן בשינוי ובשיפור שיטות הגידול.
בכל מספר שנים מוחלפים הזנים המובילים, כאשר כל זן חדש מעלה את היבול הנקצר בהשוואה לזן שקדם לו, בעקבות התקדמות בשיטות הטיפוח, ומוסיף מגוון עמידויות וסבילויות למקרופומינה, להתייבשות וכו'.
התוספת ביבול באה צמוד לשינויים במורפולוגיה של הצמחים, עובדה שלא נעלמה מעיניהם של חוקרים, מטפחים ומגדלים ברחבי העולם.

המשך לקרוא עוד >>

 

מלכודות סרה-טראפ לשימוש ביתי

זבוב הים התיכון (Ceratitis capitata) הינו המזיק הקשה ביותר הקיים בישראל. הזבוב תוקף כמעט את כל מיני הפירות כמו גם מינים רבים של ירקות. בתוצרת המיועדת לייצוא המזיק נחשב למזיק הסגר שגם מציאת פרט אחד בודד שלו יכולה לגרום להפסקת הייצוא מישראל לאותו יעד. משתמע מכך שהדברת הזבוב הינה אינטרס לאומי, ברמה החקלאית וברמה הפרטית.
אמצעי ההדברה של מזיק זה כללו במשך עשרות שנים ריסוסים תכופים של חומרי הדברה, רובם זרחנים אורגנים, הן מהאויר והן מהקרקע.

השימוש באמצעים חלופיים דורש התייחסות מערכתית מקיפה ונבונה של המשתמש על-מנת להשיג הדברה מיטבית

המשך לקרוא עוד >>
מה חדש בשטח

 

הדברה משולבת בכרמי יין

גידול גפן היין בארץ משופע בפגעים אשר שינויים חלים בהם ללא הרף. פגעים חדשים מופיעים בעוד שחלקם משתנים בחומרתם, או בעמידותם לתכשירי הדברה קיימים. כמו כן נכנסות תקנות והחמרות הנועדות לשיפור מצב הבריאות ואיכות הסביבה. לעומת השינויים התכופים שהוזכרו, הרמה המקצועית בתחום הגנת הצומח בכרמי היין, ובכלל זה ביקבי כרמל, הייתה סטטית. היא התקשתה להתמודד עם התמורות והשינויים, התבססה על שיטות פיקוח מגוונות, על המלצות שונות וללא יד מכוונת בפעילות הפקחים. בנוסף, לפקחים שנתקלו בבעיות הגנת הצומח בכרם, לא הייתה יכולת להתמודד מקצועית עם הנושא.

ההדברה המשולבת מורכבת מארבעה מרכיבים בסיסיים ועקרוניים, בעלי חשיבות דומה

כדי להתמודד עם מכלול הבעיות ולהגיע להדברה יעילה וחסכונית של פגעים, תוך מזעור סכנות של רעילות ופגיעה בסביבה, הוחלט ביקב ליישם ולהכיל את ההדברה המשולבת בכל כרמי האגודה

המשך לקרוא עוד >>
אגרוניוז - להצעות ותגובות כתוב ל:
agronews@gadotagro.com
נשמח לקבל פידבקים ורעיונות לעיתונים הבאים
אבא אבן 10 ת.ד 12100, הרצליה 46733
טל. 09-9611111 פקס. 09-9611120
www.gadotagro.com
גדות אגרו מתחייבת שלא להעביר שום פרט לגורם כלשהו. בכל עת ניתן להסיר את שמך מרשימת התפוצה.
להסרה מהרשימה לחץ כאן >>
ט.ל.ח - אין לראות במסמך זה המלצה לשימוש בכל חומר שהוא, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע של גדות אגרו לפני כל שימוש בחומרים לחקלאות
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד