חיפוש מוצר

ראשי
סוג מוצר
גידול
מוצר
טקסט חופשי
אגרו מעל טיקר

אגרו ניוז 19.1.12 - גליון מס' 4

גדות אגרוניוז
גיליון מספר 4 19.1.12
שלום,

בעיצומו של חורף קר במיוחד אנו שמחים לחמם אותך במשלוח הגיליון הרביעי של אגרוניוז.
בגיליון זה: כתבה על נושא קייצי במיוחד; האבטיח, מאמר מקיף ומחמם לב על איכות הפרח הקטוף מהמגדל ועד הצרכן, מאמר על נושא חם ביותר; הדברת כימשון בתפוח-אדמה וכתבת פרידה מעודד ברזני, העובד הכי חם-מזג שלנו שפורש לגמלאות.
חדש ממכבשי הדפוס, אוגדן תכשירים מעודכן לגדות-אגרו יצא זה עתה.
בימים אלו אנו מפיצים את האוגדן, ניתן לקבל עותק מאיש השטח שלנו באיזורך.

אנחנו שמחים לנצל במה זו כדי להזמינך לבקר אותנו ביום הפתוח של מו"פ ערבה, שיתקיים בחוות הנסיונות "יאיר" שליד מושב חצבה, בין התאריכים 1-2 בפברואר 2012, בשעות 10:00–16:00. זו הזדמנות עבורך לשבת, לשתות קפה, להיפגש עם אנשי גדות-אגרו ועם מבקרים אחרים בתערוכה, ולהכיר את מבחר מוצרינו לחקלאות, לגינה ולבית. כמו-כן ניתן יהיה לבקר בחדר הפרחים בו תוצגנה תוצאות טיפולים במגוון תכשירינו לשיפור איכות הפרח הקטוף.

חם חם מהתנור....
במסגרת תנופת ההתרחבות אנו משיקים קו מוצרים מורחב ומשופר לשימוש בבית ובגן. בין המוצרים השונים:
תכשירים לפרח הקטוף, המיועדים לשימוש הצרכן הסופי, תחת מותג הבית Long Life, אשר ישלימו את שרשרת הטיפול בפרח ויאפשרו את מימוש הפוטנציאל שלו, הן מבחינה חזותית, והן מבחינת חיי המדף שלו.
תכשירים מתחום התברואה - מוצרי אדוויון (Advion) מבית DuPont, להדברה חדשנית, יעילה ובטיחותית של נמלים, תיקנים ונמלת האש (מאושרים ליישום על ידי מדבירים מורשים בלבד).
רונסטאר גרגרי – למניעת הצצת עשבים רעים בגינה הביתית, בדשא, בעציץ ובאדנית.
סרה טראפ - Cera Trap - מתקן ללכידה של זבוב הפירות הים תיכוני, לשימוש בגינה ובבוסתן הביתי. מוצר זה הינו פתרון ביולוגי וידידותי לסביבה, הנותן מענה יעיל ביותר לבעיית הנזק הנגרם לפירות עצי הפרי מעקיצות זבוב הפירות הים תיכוני.
כל אלו ועוד, באריזות מותאמות וידידותיות לשימוש בבית, בחצר, ובגן.

קריאה מהנה

גדות-אגרו.

זרעים
האבטיח 

מי מאיתנו לא אוהב לשבת בערב קיץ חם, אחרי יום עמל ארוך, לפתוח בקבוק בירה צוננת, ולטעום קוביות אבטיח אדום, מתוק וקר.
אם רוצים, ניתן להוסיף לפרי הגדול והעסיסי הזה גם קוביות של גבינה בולגרית, או לפרוס לפלחים. המילה אבטיח מופיעה פעם אחת בלבד במקרא, בתלונת בני ישראל למשה על תלאות המדבר: "זָכַרְנוּ אֶת הַדָּגָה אֲשֶׁר נֹאכַל בְּמִצְרַיִם חִנָּם; אֵת הַקִּשֻּׁאִים וְאֵת הָאֲבַטִּחִים" (במדבר יא, ה). והיא משותפת לארמית: אֲבַטִּיחָא, ולערבית: بِطِّيخَة (בִּטִיחַ'ה).

המשך לקרוא עוד >>
מה חדש בשטח
מחלת הכימשון
מחלת הכימשון הינה מחלת נוף, שפוגעת בגידולים ממשפחת הסולניים, בעיקר בתפוח אדמה ובעגבנייה. מחלה זו נחשבת כהרסנית ביותר ועלולה לגרום לנזקים כלכליים קשים ביותר. המחלה תוקפת עלים, גבעולים ופקעות בתפוח אדמה, עלים, גבעולים ופירות בעגבנייה. עם התפתחות המחלה בשדה או בבית הצמיחה, ניכרת כמישה כללית של הצמח. בפקעות תפוח אדמה גורמת המחלה לריקבון קשה בצבע חום, המלווה בכתמים שקועים. בפירות עגבנייה מופיע ריקבון מוצק בצורת כתמים ירוקים עד חומים, בדרך כלל בעלי צורה מחוספסת. לאחר מכן עלולים לחדור גורמי ריקבון משניים ההופכים את הריקבון המוצק לריקבון רך. המחלה גורמת לפחיתה רבה ביבול, עד כדי השמדתו המוחלטת ולפגיעה באיכות הפקעות והפירות. גם פקעות תפוח אדמה, המשמשות לזריעה, עלולות להיות נגועות באופן סמוי.
המשך לקרוא עוד >>
הפרח הקטוף
הטיפול בפרח הקטוף מהמגדל ועד לצרכן
פרחים כמוצרי נוי בשיווק מאופיינים כמוצרים בעלי פדיון גבוה, המצטיינים בגיוון רב – יש תחלופה גבוהה של זנים, צבעים וצורות המשתנים עפ"י אופנות; כמוצרים המתכלים במהירות עקב קצב נשימה גבוה, איבוד איכות מהיר ורגישות גבוהה לנזקים, וכמוצרים אשר שיווקם נתון לתנודות חריפות בהיצע ובביקוש במועדים ספציפיים. לכן מוצרי הנוי הקטופים דורשים טיפול מיוחד בקטיף ובהובלה כדי לשמור על איכותם לאורך זמן.
המשך לקרוא עוד >>

משלנו

אין חקלאי באיזור הצפון אשר לא מכיר את דמותו הססגונית של עודד ברזני או ברווזני, כפי שמכנים אותו חבריו הקרובים, נציג גדות-אגרו בצפון.
עודד החל לעבוד בחברת אחים מילצ'ן בשנת 1964 ופורש בימים אלו, לאחר 48 שנות עבודה.
פורש, אך לא לגמלאות אלא להתחלות חדשות.
המשך לקרוא עוד >>
אגרוניוז - להצעות ותגובות כתוב ל:
agronews@gadotagro.com
נשמח לקבל פידבקים ורעיונות לעיתונים הבאים
אבא אבן 10 ת.ד 12100, הרצליה 46733
טל. 09-9611111 פקס. 09-9611120
www.gadotagro.com
גדות אגרו מתחייבת שלא להעביר שום פרט לגורם כלשהו. בכל עת ניתן להסיר את שמך מרשימת התפוצה.
להסרה מהרשימה לחץ כאן >>
ט.ל.ח - אין לראות במסמך זה המלצה לשימוש בכל חומר שהוא, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע של גדות אגרו לפני כל שימוש בחומרים לחקלאות
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד